Локомотив  записа 6-та поредна победа от началото на сезона, което

...

Футболно зрелище със 7 гола в Пазарджик, Локомотив с нова победа

Локомотив  записа 6-та поредна победа от началото на сезона, което още веднъж изведе на първото място отбора. Пловдивчани победиха Хебър при гостуването си в Пазарджик със зрелищното 4:3. Джовани откри за Локо, само че Георги Николов изравни, по-късно още веднъж той изведе напред в резултата домакините, само че Калоян Костов изравни. Бабакар Дион изведе напред Локо в резултата, а Георги Николов оформи своя хеттрик в края на полувремето. В последните секунди на първата част обаче Ефе Али донесе победния гол за Локомотив, написа

Още в 3-та минута Локо съумя да открие резултата. Лясков центрира към Минчев, който откри Джовани, а той не остави шансове на Игонен - 0:1.

В 11-та минута Хебър изравни. Жоао Сеско пусна дълъг пас към Георги Николов пеналта, а Динко Хоркаш и Ангел Лясков не се схванаха, което пък разреши Николов да играе с глава и да осъществя - 1:1.

В 17-та минута Георги Минчев смъкна топката за Димитър Илиев, само че капитанът на Локо не съумя да засече от близко.

В ответната офанзива Хебър направи цялостен поврат. Николас Пенев центрира в пеналта, а Георги Николов засече с коляно и означи - 2:1.

Головото шоу продължи и в 25-та минута Локо изравни. След центриране на Джовани от корнер Минчев не съумя да играе с глава, топката се удари в Димитър Илиев и стигна до Калоян Костов, който от границата на пеналта разстреля Игонен за 2:2.

В 34-та минута голмайсторът Костов се контузи и Томаш трябваше да извърши насилствена промяна и на негово място влезе Ефе Али.

В 38-та минута Локо още веднъж излезе напред в резултата, откакто Джовани подаде към Минчев, топката беше изчистена от Вълчев, само че Евандро незабавно я открадна и пусна пас към Бабакар Дион, който на опразнената врата осъществя за 3:2.

В 44-та минута Хебър изравни, откакто Вълчев засече центриране от корнер с глава, а топката срещна гредата, по-късно кълбото се озова при Георги Николов, който от към 3 метра нямаше по какъв начин да сгреши - 3:3 и хеттрик за Николов.

В четвъртата минута от добавеното време Джовани центрира от фаул, а Ефе Али засече с глава и и осъществя за 3:4.

В 54-та минута Бастунов се измъкна доста добре и насочи доста рисков удар, който беше избит от Хоркаш. Любопитно беше, че това беше първият прецизен удар от началото на дуела, който не се трансформира в гол.

В 82-та минута Олексей Збун центрира в пеналта, а Николов засече с глава, само че Хоркаш мазета в корнер.

В 86-та минута влезлият през втората част Петър Андреев беше изведен добре и остана самичък против Игонен, само че не съумя да преодолее вратаря на домакините.

Така с 6-та си поредна победа Локо и на първото място с 19 точки, а Хебър е 4-ти с 11 точки.

Следващата неделя Локо е хазаин на Крумовград.

Хебър: Матвей Игонен, Николай Николаев (Архан Исуф 46 мин.), Мартин Михайлов, Жоао Сеско (Лазар Марин 71 мин.), Роберт Мазан, Георги Вълчев, Атанас Кабов (Марсел Канади 71 мин.), Карлос Охене, Ангел Бастунов (Стилиян Тисовски 83 мин.), Николас Пенев (Олексе Збун 65 мин.), Георги Николов

Локомотив: Динко Хоркаш, Кристиян Пешов, Калоян Костов (Ефе Али 34 мин.), Хорхе Сегура, Ангел Лясков, Бабакар Дион (Петър Андреев 83 мин.), Христо Иванов (Георги Каракашев 77 мин.), Евандро (Кристиан Мендоса 83 мин.), Джовани, Димитър Илиев, Георги Минчев (Алфа Конте 83 мин.)
Източник: glasnews.bg